Technológie

Naša spoločnosť sa zaoberá realizáciou moderných, nízkoenergetických montovaných a murovaných domov v rôznych etapách vyhotovenia (hrubá stavba, holodom, dom na kľúč).

Projekty, ako aj realizáciu upravujeme podľa požiadaviek investora.

Montované domy

Na obvodové steny našich montovaných domov používame kvalitné a certifikované KVH hranoly. V Nemecku a v škandinávskych krajinách sa tento systém hranolov používa aj pri stavbe bytových domov a to do výšky 6 poschodí. 

Spracovanie a výroba KVH hranolov prebieha vysušením reziva a opracovaním na požadovaný rozmer. Oproti klasickému materiálu majú KVH hranoly nasledujúce výhody: sú bez škodcov, kvalitne vysušené, tvarovo stále (nepraskajú a nekrútia sa), majú po celej dĺžke rovnakú výšku a šírku a táto vlastnosť je mimoriadne dôležitá pre dokonalosť stien domu. 

Zloženie obvodových stien zvonku do vnútra je nasledovné: extrudovaný polystyrén 100 mm, fasádna silikónová omietka, armovacia sieťka, fasádny polystyrén 200 mm, vonkajšie opláštenie impregnovanými OSB doskami s pero-drážkou PD 12 mm, skeletová konštrukcia s KVH hranolov 150×40, minerálna tepelná a akustická izolácia ISOVER 150 mm uložená v konštrukcii, odrazová hlinená fólia, drevený rošt 40×40 mm cez ktorý sa vedú všetky inžinierske siete ( elektrika, plyn a podobne ), vnútorné opláštenie skeletovej konštrukcie impregnovanými OSB doskami s pero-drážkou PD 12 mm, protipožiarny sadrokartón vrátane sádrovania, tmelenia a brúsenia, jeden impregnačný a trojitý biely náter. 

Hrúbka obvodových stien je cca 430 mm. 

 

Výhodou montovaných domov je:

  • dĺžka výstavby 2-3 mesiace
  • úspora energií
  • väčšia úžitková plocha o cca 12m2
  • finančná úspora s porovnaním s inou technológiou približne o 30%

Murovaný dom 

Na Slovensku majú murované domy dlhoročnú tradíciu. Ak ste zástancom starého, dobrého stavebníctva, vieme Vám postaviť moderný dom aj z tradičných stavebných materiálov, s využitím najnovších poznatkov z tejto oblasti.

S nami sa murovaný dom nestavia niekoľko rokov. Nebudete síce bývať už za pár týždňov ako pri montovanom dome, no ak uvažujete o murovanom dome ste na správnej ceste.

Tradičné stavebné materiály sú čoraz lepšie cenovo dostupné a dlhodobo viete ušetriť aj na energiách. Rozdiel je len v technológii spravovania a výroby. Pri výstavbe tradičných murovaných domov sú častou voľbou napr. porfix ytong,tehla a podobne.. 

Výstavba takéhoto domu na kľúč trvá približne 5 – 6 mesiacov.

► Podlaha 

Správna a kvalitne realizovaná skladba podlahy a jej izolácia montovaného domu je jedným zo základných predpokladov k energetickej úspore ako aj celkovej kvalite stavby domu. 

Podlahy poskytujeme v dvoch variáciách. Prvá variácia ponúka tepelnú izoláciu (podlahový polystyrén EPS-100S o hrúbke 100 mm) s betónovou vyrovnávacou doskou (poter) o hrúbke 50-60 mm. Pre túto variáciu je možné uložiť akúkoľvek záverečnú úpravu, či už plávajúcu podlahu, dlažbu alebo podlahové kúrenie. Druhý variant je tepelná izolácia o hrúbke 100mm s vrchnou úpravou betónovými doskami v dvoch vrstvách 10+10 mm. Táto variácia skracuje čas výstavby domu, lebo je vytvorená bez mokrých procesov. Finálne ukončenie podlahy sa môže uskutočniť pomocou dlažby alebo plávajúcej podlahy.

► Okná

Ponúkame kvalitné celoplastové 6-komorové okná s trojsklom v rozmeroch podľa jednotlivých projektov. Vtedy stavba dosahuje tie najlepšie tepelnoizolačné hodnoty. Na želanie je možné pri stavbe použiť drevené a hliníkové okná. Farebné prevedenie plastových rámov je voliteľné ( v základe sú biele ). Na požiadanie zákazníka je možné vyberať z viacerých drevodekorov.

► Dvere

Vnútorné dvere sú typové drevené, s drevom obloženou zárubňou 600, 700, 800 a 900 x 1970 mm. Vonkajšie vchodové dvere sú celoplastové 900 a 1200 x 2000 mm. Vonkajšie vchodové dvere podľa želania zákazníka vyhotovíme v rôznom dekoračnom prevedení ( v základe sú dvere v bielej farbe ).

► Strop

 

Strecha

Ponúkame sedlovú, pultovú, stanovú a valbovú strechu s klasickým dreveným tesárskym alebo väzníkovým krovom a kvalitnou krytinou. V ponuke je aj rovná strecha s minimálnym sklonom pokrytá fóliou. Dizajn a prevedenie sedlovej, respektíve valbovej strechy sa prispôsobuje prianiu klienta. Výhodou strechy s dreveným krovom je vytvorenie úžitkovej odkladacej plochy v podkroví.

► Izolačné vlastnosti

Naše domy zaručujú vysoké tepleno-izolačné schopnosti pre komfortné bývanie. Šetria energie a počas zimy zabraňujú únikom tepla z domu. Naopak, počas leta poskytujú príjemnú klímu a pokoj od rušivých vplyvov z vonkajšieho prostredia. S našimi domami máte zaručený pokoj a šetrenie finančných prostriedkov.